Amerika ka mendim tjetër nga Bashkimi Evropian për Demarkacionin

Ambasada amerikane thotë rinegociimi i demarkimit të kufirit me Malin e Zi, apo dërgimi i kësaj çështjeje në Gjykatën e Arbitrazhit varet nga dy qeveritë dhe për këtë duhet të pyetën ato. Ndërsa, eurodeputetja Ulrike Lunacek deklaroi se Bashkimi Evropian nuk pranon marrëveshje të re.Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon të insistojë se marrëveshja e nënshkruar e demarkacionit me Malin e Zi duhet të korrigjohet.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

LAJM I FUNDIT/ Zbulohet emri i personit që kërcënoi Ramën në emër të Tahirit

Gaz Demi vazhdon ndermjetesimin midis Sajmir Tahirit dhe Edvinit!Punonjesi dixhital informon se sot ne zyren e tij, Edvini pati nje takim me Gaz Demin, ndermjetesin famoz, me te cilin Saimir Tahiri kercenoi naten e Opinionit Ramen per publikimim, ne rast se do ta leshonte, te 5 dosjeve kunder tij dhe narko-pushtetareve te tjere.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Imami i cili ua kalon edhe liderëve botëror,mësoni se për qka..

Imami i xhamisë së “Tabakëve” në Tiranë, Elvis Naçi, ka aq shumë pëlqime në rrjetin social Facebook, sa ua kalon edhe liderëve botëror.Naçi ka 379,508 like në Facebook, por postimet e tij marrin pëlqime sikur t’i kishte miliona ndjekës.Një postim i zakonshëm i Naçit i merr më shumë se 20 mijë pëlqime.Një foto familjare e Naçit, me bashkëshorten e tij dhe 3 fëmijët ka marr 100 mijë pëlqime në facebook.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

LAJMI FUNDIT / Sapo ndodhi para 15 minutash pergjaken rrugët e këtij qyteti për Halloween të paktën 6 persona të vdekur (Kujdes Pamjet)

6 persona raportohet se kanë vdekur dhe të paktën 15 janë lënduar, pasi një person ka sulmuar me kamionin e tij, disa çiklist në New York.
Sipas policisë, është arrestuar një person i cili dyshohet se ka të bëj me këtë sulm, transmeton Indeksonline.
Policia bën thirrje që njerëzit të shmangin zonën e autostradës West Side në Lower Manhattan, pasi janë duke u zhvilluar hetimet.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Janë brenda BE-së, por jetojnë si në mesjetë, pa sëmundje dhe pa teknologji. Këtë popull e kanë zili të gjithë

Kur Mendojmë për shtete brenda Bashkimit Evropian, mendja na shkon tek zhvillimi dhe tek tekonologjia.Edhe pse duket e pabesueshme, ka komunitete që ndodhen në shtetet e BE-së, por jetojnë sin ë mesjetë.Ata nuk duan teknologjinë dhe janë fanatikë të zakoneve të tyre.Këto foto janë bërë në fshatrat e largëta të Rumanisë. Banorët në këto fshatra jetojnë, punojnë dhe festojnë pa ndërhyrjen e teknologjisë.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Mark Marku Trondit Shqiptarët! Shqiponja nuk është simbol shqiptar por është…

Në “Opinion” Mark Marku thotë se Shqiponja nuk është simbol shqiptar por është Bizantin,imagjinojeni sikur këtë ta thoshte Gezim Kelmendi apo ndonjë hoxhë,do të ishte bërë temë mujore,vjetore nepër portalet tona nga Berat Buzhalla, Arbana Xharra e shumë gazetare tjere islamofob.Në “Opinion” Mark Marku thotë se Shqiponja nuk është simbol shqiptar por është Bizantin,imagjinojeni sikur këtë ta thoshte Gezim Kelmendi apo ndonjë hoxhë.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Receta e 90-vjeçarit për përmisimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin size.Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmisojnë shikimin.Përmisimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e okulisitit të njohur rus, Vladimir Petrovich Filatov.Kura e tij ka habitur mjekët dhe për këtë nevoiten aloe vera, bajame, mjaltë dhe limon.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Kur duhet bërë djalin “synet”? Pergjigjet doktori i famshem!

Cirkumcizioni (syneti) është procedura kirurgjike për heqjen e lafshës së penisit. Sot, dëshmitë shkencore përfundimisht na tregojnë përparësitë e synetisë së fëmijëve.Cirkumcizioni rutinor ka shumë të mira në bazë të studimeve të ndryshme në drejtim të parandalimit të sëmundjeve, siç janë:– infeksionet urinare, ku djemtë e pa bërë synet sëmuren 10 herë më shpesh,– sëmundjet seksualisht të transmetueshme (SST), si kankroidi, sifilizi.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Gruaja përfundon në spital; ngatërroi shkumën e ndërtimit me shkumën e flokëve

Kjo foto provon një herë e mirë se sa e rëndësishme është t’i lexojmë etiketat e produkteve që përdorim.Në të tregohet një grua, identiteti i të cilës nuk dihet, që përfundoi në spital pasi ngatërroi shkumën e saj të flokëve me një kuti shkume që përdoret zakonisht në industrinë e ndërtimit për të ngjitur materiale të caktuara.Fotoja mendohet të jetë kapur në një spital në një nga vendet e Europës Lindore.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Mendonte se ishte një monedhë e çuditshme, djali e tërhoqi dhe zbuloi diçka të frikshme

Shpesh kurioziteti na çon të shqyrtojmë edhe gjërat më të parëndësishme që mund të shohim në rrugë, kështu bëri edhe Mike Corriero, një amerikan i ri i cili pa një gjë të çuditshme në mur, e tërhoqi dhe ajo që zbuloi ishte paska e frikshme.Ai vuri re një objekt të çuditshëm në murin e kopshtit të tij që në pamje të parë dukej si një monedhë.Vijat e saj në formën sferike i dha atij idenë e një monedhe të panjohur.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte