Rusët: Do të fillojë lufta mes shqiptarëve dhe Malit të Zi, NATO s’do përfshihet

Sipas “Sputnik”, Kosova do të nisë luftën me Malin e Zi për shkak të mosdakordësisë për çështjen e demarkacionit.Media e financuar nga Kremlini ka marrë në intervistë ekspertin ushtarak Vojin Grubaç nga Podgorica, i cili thotë se Kosova do ketë mbështetjen e Shqipërisë në këtë konflikt.Ai shton se NATO do të mbyllë sytë gjatë këtij konflikti dhe nuk do të ndërhyjë.
Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

Një muaj pas ndarjes nga jeta, zemra ime sa shumë më mungon, kujtimet tona

Si sot një muaj më parë u hap lajmi se një gazetarja, moderatorja dhe ish-banorja e Big Brother Albania 2 ishte ndarë nga jeta. Ajo u gjet e pajetë në banesën e saj.


Ndërsa mjekët sqaruan më pas se shkak i vdekjes së parakoshme të bukuroshes Adelajda Xhamani ishte një atak kardiak në zemër. Një muaj pas vdekjes së saj, miku i ngushtë Eraldo Rexho e kujton me një foto të përbashkët të postuar në rrjetet sociale dhe shkruan se i mungon shumë.
MOS E HUMB!!Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

Hagë: Sllobodan Praljak pinë helm në gjykatë, ndërpritet leximi i vendimit

Hagë: Sllobodan Praljak pinë helm në gjykatë, ndërpritet leximi i vendimit / Sllobodan Praljak, një prej të akuzuarve në rastin e Përliçit, ka pirë helm gjatë seancës në gjykatë, ka thënë avokati i tij, shkruan GazetaBlic.Ai këtë e ka bërë brenda sallës së gjyqit, atëherë kur po i konfirmohej vendimi për dënim me burg prej 20 vjetësh.Shkaku i saj menjëherë është bërë ndërprerja e vendimit.


Kliko linkun e meposhtem per me teper

Këto janë kushtet e Serbisë për ta njohur Kosovën shtet

Serbia mund ta njohë Kosovën shtet, duke vënë disa kushte siç janë shpërbërja e bazës “Bondstil” dhe ndryshimi i monedhës nga euro në dinar.
Këto janë disa nga propozimet që janë dëgjuar në debatin e Institutin për Politikë dhe Ekonomi Ndërkombëtare në Beograd.Udhëheqësi i këtij instituti, Vladimir Trapara, beson se shqiptarët duhet të ofrojnë njohjen formale të pavarësisë.
Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

Paga 2000 euro, punës ia filloni që nesër – ku janë punëtorët?

Në Kroaci, një vend i cili është një nga vendet me probleme të mëdha të papunësisë, janë disa punëdhënës të cilët janë duke luftuar me gjetjen e punëtorëve.Punëdhënësit e ndërtimit dhe transportuesit janë në kërkim të punëtorëve.


Dhe jo vetëm kaq. Në mungesë të punëtorëve për shkak të emigrimit ka reaguar edhe Dhoma e Tregtisë dhe Shoqata e Punëdhënësve, të cilat kanë kërkuar që Qeveria të adresojë urgjentisht këto probleme.Siç shkruajnë mediat e huaja,ka punë, ka kamionë, por s’ka kush t’i vozisë.
MOS E HUMB!!Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

VIDEO/ Nuk mbahet partizani: Kam vrarë 300 gjerman me dorën time, mes tyre edhe …

Partizan në kohën e luftës me fashistet italianë e nazistët gjermanë, siç shprehet se ka vrarë me dorën e tij 300 gjermanë, e mes tyre Hamit Matjanin.“…Për lirinë dhe pavarësinë e Atdheut tonë kundra okupatorëve fashistë italianë dhe nazistëve gjermanë, e të tjerëve që deshën të hanin me një kafshatë Shqipërinë, por nuk e gjetën atë, gjetën vetëm plumbin…se kam vrarë 300 gjermanë unë, kam vrarë Hamit Matjanin me dorën time”.


Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

Kompania e re “Air Albania”/ Zbulohen 5 destinacionet e para për shqiptarët

Kompania e re ajrore “Air Albania” pritet të nisë punën vitin tjetër, ndërkohë që destinacionet e para janë zbuluar. Nga aeroporti i Rinasit, linja ajrore “Air Albania” do të udhëtojë për Shkup, Podgoricë, Sarajevë Prishtinë dhe Zagreb, të cilat aktualisht nuk mbulohen nga asnjë linjë tjetër.Deri më tani nuk dihet nëse kjo linjë do të shërbejë dhe për në shtetin italian.
Kliko linkun e meposhtem per me teper

Porositi sallatë në restorant, por i “bie të fiktë” kur sheh… (FOTO)

Porositi sallatë në restorant, por i 'bie të fiktë' kur sheh... (FOTO)

Rasti më i fundit i ndodhi një djali i cili kishte porositur mëngjesin në një mëngjezore, por kur pa faturën çakërroi sytë.Ajo që i bëri përshtypje djalit ishte çmimi i sallatës, ku në faturë ishte shkruar 91 mijë lekë të vjetra.Nuk ka të ngjarë që një sallatë e porositur të shkojë në ato çmime stratosferike, por rezultoi se gjithçka ishte një gabim i kamarierit.
Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

I dëmtuar rëndë dhe i mbështjellë i gjithi me fashë, Florjani tmerron fansat me foton nga spitali

Florian Binaj në spital me dëmtime të rënda dhe i mbështjellë i gjithi me fasha, kanë qenë këto foto që futën në panik ndjekësit e aktorit në rrjetet sociale.Por, pa panik! Janë thjesht foto të shkëputura nga skenat e një filmi që Binaj po realizon së fundmi.Fotot e para kanë terrorizuar për një moment miqtë virtual të Florjanit dhe kjo vërehej tek komentet e disa pre tyre.

Image
Kliko linkun e meposhtem per me teper

Aksident i frikshëm në Prishtinë, makina rrotullohet në mes të rrugës

Një aksident ka ndodhur në orët e vona të mesnatës të sotëm në rrugen Luan Haradinaj, në afërsi të NewBornit.Nga aksidenti 2 persona kanë mbetur të dëmtuar dhe janë çuar në spitalin e QKUK-së. Drejtuesi i mjetit ka humb kontrollin dhe është rrutulluar disa herë në rrugë.


Po ashtu mjeti është përplasur dhe me veturën anësore, sipas deshmitareve okular. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.
MOS E HUMB!!Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper