Helmi që po i vret shqiptarët çdo ditë! Shqetësuese

Gazetarja dhe psikologia e njohur Jeta Toçila ka reaguar ashpër me anë të një statusi në facebook, ku ngre shqetësimin për cilësinë e ushqimit që po na serviret çdo ditë. Ajo shpjegon se ushqimi që hamë çdo ditë është duke na helmuar dhe vrarë. Ja statusi i plotë i reagimit të saj:kliko me posht

link

I vdiqën femijët dhe burri në aksident ja cfarë kërkon Evisa, flet i vëllai

Artur Lika, vëllai i 36-vjeçares Evisa Preka është kthyer nga Italia sapo mësoi për tragjedinë, ku motra humbi tre fëmijët dhe bashkëshortin e saj në një aksident të dielën e kaluar.Në një bisedë për ‘GSH’, ai tregon se mbesat janë rritur së bashku me fëmijët e tij në Itali, ndërsa thekson se Evisa kërkon të shkojë në Velipojë, te varret e fëmijëve dhe bashkëshortit.kliko me posht

link

Pas përplasjes për kokainën, Rama i jep ultimatum Xhafës

Kapja e 613 kg kokainë në Durrës, solli një përplasje të papritur mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. …Ishte ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i cili reagoi fillimisht mbi aksionin e madh ku u kap droga me vlerë plot 118 milionë euro, duke falenderuar agjensitë e huaja për bashkëpunimin.kliko me posht

link

Kush janë 3 “boss-at” e krimit që porositën 613 kg kokainë nga Kolumbia?

Mbrëmjen e kaluar në portin e Durrësit u kap një sasi e madhe kokaine në një kamion, plot 613 kg. …Në pranga u vu shoferi i kamionit i cili deklaroi se nuk kishte dijeni në lidhje me ngarkesën.Sasia e drogës vinte nga Kolumbia dhe kishte si destinacion përfundimtar Italinë.kush është kompania…
Kliko me posht

link

613 kg kokainë në Durrës, Kryemadhi: Sa frikë paska sot Kryeministri i drogës!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar pas kapjes së 613 kilogramë kokainë në Durrës dhe deklaratës së Edi Ramës.

Sipas Kryemadhit, Edi Rama sot ka frikë.

Ja çfarë shkruan Monika Kryemadhi në Facebook:

Me gjithë angazhimin e policisë dhe prokurorisë, të dyja këto struktura do e kishin të pamundur kapjen e një sasie kaq të madhe droge pa ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë,kliko ne link

Rasti i rrallë i fëmijës që nuk u rrit në mitrën e nënës, ja si ndodhi kjo lindje!

Dhjetë mjekë në Barnaul, Rusi kanë mirëpritur ardhjen e ‘mrekullisë’ së Veronikës pas 41 javëve të shtatzënisë.

Veronika e shëndetshme do të thotë ‘besim në fitore’, që shihet të jetë e shëndetshme me nënën e saj të panjohur 31-vjeçare. Foshnja ishte 56 cm në gjatësi kur lindi.

Lindja e vajzës 4.1kg (9.1lbs) në rajonin Altai të Siberisë duhet të jetë subjekt i një gazete në një revistë mjekësore të ardhshme. kliko ne link

Një burrë po nxitonte për në shtëpi sepse po i lindte gruaja, por i pret rrugën një djalë i plagosur rëndë dhe aty ai merr një vendim të vështirë që në fund e bën të qajë me lot …

Një burrë po nxitonte për në shtëpi sepse po i lindte gruaja, por i pret rrugën një djalë i plagosur rëndë dhe aty ai merr një vendim të vështirë që në fund e bën të qajë me lot …Në një qytet të largët në Lindjen e Londrës, Afrikën e Jugut, jetonte një çift i quajtur George dhe Helen.kliko me posht

link

“Portokalli” nis këtë javë por me një lajm të keq për fansat e ‘Policit’, ja çfarë ka ndodhur me Florin

ë dielën e kësaj jave pritet të nisë emisioni i humorit “Portokalli”. Këtë vit, emisioni i transmetuar në Top Channel, pritet të ketë risi jo vetëm në personazhe, por edhe në skenar, performanca artistike, por edhe sa i takon anës vizuale.Këtë mëngjes në “Ëake Up” ishin të ftuar Salsano Rrapi dhe Ledio Lako, të cilën na treguan disa nga të rejat. Prezantuesi Salsano Rrapi tha se Flori do të vijë këtë herë me personazhe të reja.kliko reklamen per ne

5 truket e bukurisë në fytyrë që do ju zbukurojnë vitin 2018! S’është kurrë vonë për t’ja nisur

Janari është muaji perfekt për t’i dhënë vetes detyra. Pas një dhjetori të çmendur festiv dhe abuzues deri në pikën e fundit, ju duhet t’i riktheheni rutinës më të shëndetshëm se kurrë.
Sot do ju tregojmë se jo vetëm klasat e palestrës dhe një ushqyerje më e mirë do ju bëjë t’i riktheheni normalitetit, por edhe një rutinë më e mirë e kujdes ndaj lëkurës së fytyrës.kliko ne link