Nxehen gjakrat, Erdogan dërgon anijet në ujërat e Qipros

Turqia duket se do të ndërmarrë një tjetër hap, i cili pritet të tensionojë situatën në Egjeun Lindor ku tani ndodhen një numër shumë i madh anijesh ushtarake nga shtete të ndryshme si SHBA, Turqia, Rusia, Izraeli dhe Greqia. …”Ne do të nisim kërkimet tona në Egjeun Lindor për gaz. Kërkimet do t’i bëjmë bashkë me Qipro Veriore duke mos lënë askënd të cënojë interesat e tyre”.,kliko me posht

link

Kjo është gjëja e parë që shikon i porsalinduri sapo vjen në jetë

Gjatë 2 javëve të para pas lindjes, bebet i kanë pothuajse gjithmonë sytë e mbyllura. Vetëm më pas fillojnë të tregojnë interes ndaj objekteve të mëdha. Fëmija adhuron të shikojë fytyrën e nënës si edhe gjoksin, si edhe objektet me forma të rrumbullakëta të cilat i japin ndjesinë e mirëqënies.
Kliko me posht

link

Britania do të sekuestrojë floririn e Ilir Metës në bankat e saj dhe Komunuellth, e fut në listë bashkë me oligarkët rusë, Gjukanoviçin e Gruevskin

Eskpertët britanikë që po ndihmojnë në gjurmimin e pasurisë së politikanëve, zyrtarëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve shqiptarë nëpër bankat e Mbretërisë së Bashkuar, kanë startuar në Londër në gjurmë të floririt të Ilir Metës.Bashkë me FBI dhe organet ligjzbatuese shqiptare, në kuadër të zbatimit të reformës në Drejtësi dhe zbardhjes së pasurive të padeklaruara të atyre që kanë abuzuar me paratë e shqiptarëve dhe në kurriz të tyre,kliko me posht…

link

ARDIT GJEBREA DEDIKIM DASHURIE BASHKËSHORTES LIVE NË EMISION, JA FJALËT EMOCIONUESE…

Moderatori Ardit Gjebrea është një prej personazheve që rrallë e shohim t’i shprehë dashurinë në publik bashkëshortes së tij Anila Beko.Por në puntatën e sotme të “E diela Shqiptare” Arditi ka bërë një deklaratë surprizë për Anilën, të cilën e kanë patur zili të gjitha vajzat dhe gratë në atë moment.kliko me posht

link

Çfarë do të thotë kur zorrët bëjnë “gërr – gërrr”?

Na ka ndodhur të gjithëve, qoftë në mes të mbledhjes apo në një takim me miqtë të dëgjojmë një zhurmë që vjen nga stomaku – dhe që sinjalizon se ne jemi të uritur. Shumë ekspertë thonë se nuk është gabim që kur dëgjojmë këtë zhurmë të hamë diçka. Por a është e vërtetë se kur zorrët bëjnë zhurmë njeriu është i uritur?
Per te lexuar artikullin e plote, e keni ne linkun pak me poshte:

link

Ky zbulim trondit historine !!! Bota po mahnitet ja cfar u zbulua per Shqiptaret

Azia e Vogël është një minierë shumë e pasur me mbishkrime të vjetra të gjuhës së Pellazgëve të cilat, për fatin e mirë, një pjesë shumë e madhe e tyre është shkruajtur në dygjuhesh edhe na jep mundësin të afrohemi të gjuhët e panjohura.
Dygjuhëshit Caro-Egjyptian edhe Liko-Grekë kanë si të njohura gjuhët egjyptiane edhe greke!

Image result for Ky zbulim trondit historine !!! Bota po mahnitet ja cfar u zbulua per Shqiptaret
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

E keni pirë qumështin gjatë gjithë kësaj kohe dhe nuk e keni ditur këtë gjë!!

Gota juaj e qumështit përmban proteina shtazore, dhe krijon një mosbalancë në trupin tuaj. Njerëzit janë special e vetme që varen nga speciet tjera për qumësht. Qumështi shkakton humbjen e kalciumit nga kockat tuaja. E çuditshme por e vërtetë!Qumështi gjithashtu rrit rrezikun e sëmundjeve të tjera si :Koloesteroli i lartë,Intolerancë nga laktoza.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Nje njeri i mencur, i thote te birit: biri im! Ne jeten tende, mos hiq dore nga tri gjera.

1. Ha ushqimin me te mire.2. Fli ne shtratin me te mire.3. Jeto ne shtepite me te bukura.Djali ia priti: si mund ti bej ato qe thua, kur ne jemi te varfer?Plaku i mencur i thote: kur ti te vonohesh per te ngren, dhe pasi te jesh uritur shume, cfaredo ushqimi qe te hashe, do te te duket i shijshem.Nese do punosh shume dhe do lodhesh, kudo ku te te zere gjumi,do jete shtrati me i mire per ty.


Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Humbni deri në 10 kg për 1 javë: Dieta nga një kardiolog i mirënjohur

Planet më efektive të dietës shpesh krijohen nga ekspertët dhe dietistët. Ata janë profesionistët më të mirë për këtë çështje, kështu dietat e tyre mund t’ju ndihmojnë për të hequr qafe yndyrën e tepërt shumë më shpejt.

Gjëja më e rëndësishme për kete plan është se ajo u krijua nga një nga kardiologët më të mirë në botë.kliko me posht

link

Përloti shqiptarët me pamjet e skamjes, të sëmurit me kancer i ndodh mrekullia

E gjithë Shqipëria u përlot nga rasti shumë i dhimbshëm i kryefamiljarit Zef Tuci, i cili jetonte në kushte shumë të vështira në Rrëshen dhe më e keqja, vuante nga sëmundja e kancerit.Në një familje prej pesë vetash, Zefi vazhdonte të mbijetonte me shumë vështirësi i zhytyr në skamje dhe sëmundje, duke e shtyrë muajin me vetëm 140 mijë lekë të vjetra.kliko me posht

link