Dhëmb për dhëmb! Greqia sfidon hapur Turqinë me këto super anije franceze (VIDEO)

Pavarësisht vështirësive financiare që po kalon, Greqia ka ndërmend që të shpenzojë të paktën 4 miliard euro për të blerë dy fregata ultra moderne franceze. …Lajmi jepet nga mediat greke, ndërkohë që ka gjetur mjaft hapësirë edhe në ato europiane nisur nga fakti se shteti helen është në vështirësi financiare në këtë periudhë.kliko me posht

link

8 vjecari terrorizon prindërit cdo dite me sjelljen e tij por kur psikologu shikon vizatimet e tij ja çfarë zbulon

Prindërimi mund të paraqesë sfidat e saj në baza ditore, veçanërisht kur ju jeni prind për një fëmijë me probleme zhvillimore. Një familje në Uells e përjetoi këtë është një mënyrë e rëndësishme. Adrian dhe Emma, ​​një çift i martuar nga Barry Island, South Wales janë prindërit e dy fëmijëve. Vajza e tyre është 11 vjeç dhe djali i tyre, Ioan, është 8 vjeç. Ioan ka probleme zhvillimore dhe të sjelljes që kërkojnë kujdes dhe vëmendje të vazhdueshme.
Për më shumë detaje kliko linkun më poshtë.

link

Avionët në qiell frikësojnë grekët, reagojnë autoritetet

Mesdita e sotme ka qenë shumë e zhurmshme në Athinë ku një numër madh avionësh luftarakë kanë fluturuar mbi qytet duke shkaktuar frikë dhe pasiguri tek banorët për atë që po ndodhte,Bëhet fjalë për avionë luftarakë Mirage 2000; F-16 dhe F-4 Phantom.Përballë kësaj situate ke reaguar Ministria e Mbrojtjes, e cila tha se bëhet fjalë vetëm për një stërvitje dhe nuk ka ndonjë rrezik.kliko me posht

link

Onkologët: Hani këtë ushqim vetëm për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene dhe ju ndihmon të humbisni peshë

Ju duhet ti kushtoni kujdes të vecantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish.Nuk po themi që të bëheni vegjetarianë, por të jeni më të kujdesshëm me dietën tuaj.Të qenit vegjetarian nuk është domosdoshmërisht opsioni më i mirë për të gjithë, pasi 20% prej nesh do të sëmuren nëse ndjekin këtë dietë.kliko me posht

link

Skenari i ndarjes së Ukrainës po përgatitet në Ballkan

Bosnja dhe Hercegovina, një komb i vogël në Evropën Juglindore u bë e njohur për luftën e përgjakshme në vitet 1990, dhe tani mund të jetë edhe më afër një konflikti të armatosur.Një raport i ri i lëshuar të premten mbi ndikimin rus në Bosnjë dhe Hercegovinë, zbulohet një infrastrukturë e gjerë ushtarake në këtë vend.kliko me posht

link

Martohet nipi i ish-deputetit, blindon rrugët e kryeqytetit me makinat luksoze (FOTO LAJM)

Rrugët e Tiranës janë mbushur ditën e sotme me makina luksoze. …Ka qenë i riu Mand Fufi i cili është martuar këtë të dielë, por nuk e ka humbur mundësinë t’jua tegojë të gjithëve luksin që e rrethon.Mësohet se Fufi është djali i vëllait të ish-deputetit Mhill Fufi.kliko linkun me posht

link

I bërë shoshë nga plumbat, gjendet avioni që humbi papritur para 4 vitesh

Aeroplani i zhdukur me pasagjerë MH370, është gjurmuar në Google Earth dhe duket se pjesët e tij janë të shpuara nga plumbat. …Fluturakja me 239 udhëtarë ishte zhdukur në linjën e fluturimit Kuala Lumpur-Pekin, më 8 mars të vitit 2014, mbi Oqeanin Indian.Më herët gjatë këtij viti, Malajzia është pajtuar të paguajë një…kliko ne link

10 Zakonet e rrezikshme që gjithmonë duhet të shmangni para se të flini gjumë, nr 5 do t`ju habisi!

Nuk ka gjë më të rëndësishme se sa një gjumë i mirë gjatë natës. Gjumi mund të ndikojë në cilësinë e jetës që udhëheq, si dhe të ndikojë në shëndetin tuaj.
Duke e ditur se sa i rëndësishë është regjimi juaj i gjumit, ne do të dëshironim që ju të mësoni 12 gabimet që ndoshta i bëni para gjumit:kliko me posht

link

Nëna shqiptare që nuk i jepte gji foshnjës që qante, edhe pse kishte qumësht… Një rrëfim që të “heq trurin”!

A e dini se sa shumë dëshirojnë nënat pas lindjes që të kenë qumësht me bollëk për foshnjën dhe ta ngopin atë?
Sa shumë ato stresohen dhe vuajnë, duke shtrydhur gjirin, duke ngrënë përtej dëshirës, madje shkojnë deri aty saqë kërkojnë “hua” disa pika qumësht nga lehonat në maternitet.
Por, një histori krejt ndryshe vjen nga një nënë shqiptare.
Një rrëfim që “të heq trurin” për ftohtësinë e një lehone ndaj fëmijës së saj, që kurrë nuk ia ofroi gjirin buzëve të foshnjës së saj, edhe pse kishte qumësht….
Lexo lajmin e plotë më poshtë

link

Hajduti futet ne shtepine e nje nene te vetmuar per te vjedhur por ajo qe ben aty do tju habis.

Hajduti futet ne shtepine e nje nene te vetmuar per te vjedhur por ajo qe ben aty do tju habis.

Nje hajdut ne qytetin e Rrogozhines futet tek shtepia e nje nene te moshuar pasi pa qe ajo nuk ndodhej aty.

Pasi kontrolloi mire neper shtepi ai nuk gjeti gje pervec se nje kulete me pak te holla. Kliko me posht

link