Doktorët nuk e kanë një shpejgim.Kombinimi i këtyre 3 ushqimeve rikthen shikimin!

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, ju jeni në gjendje të ndryshoni sjellje të caktuara të rrezikut të shëndetit. Këto përfshijnë ushqimin e dobët, mungesën e ushtrimit, konsumimin e tepruar të alkoolit dhe duhanit.


Ju duhet të pranoni se në fund të ditës, ju jeni ai që përcakton se çfarë duhet të hani dhe si ta kaloni kohën e lirë që keni. Ju keni zgjedhur të uleni para televizorit ose laptopit.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Një gjeth i vetëm i kësaj bime shëron prostatën dhe eliminon diabetin

Mjekësia ka avancuar së tepërmi dhe është në gjendje të trajtojë shumë sëmundje. Por, edhe ajo popullore nuk mbetet pas.Përveçse është efektive, është edhe më pak e kushtueshme.


Prostata dhe diabeti janë dy nga sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme. Ju mund t’i trajtoni lehtësisht në shtëpi. Ju mjafton vetëm kjo bimë: hithra.Sipas Dr. Andrew Wiel MD..
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte :

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

“Më thanë ta haja për një muaj këtë ushqim, por pas një jave ndjeva diçka në zemër që më frikësoi”.

Natyra gjithmonë na ka ofruar përbërësit e nevojshëm për të na mbajtur të shëndetshëm dhe të fortë. Tani, ndërhyrja njerëzore dhe roli i shkencës në shoqëri kanë bërë që shumica prej nesh..


Të përdorin trajtime të ndryshme dhe barna kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve pa e ditur se zgjidhja e vërtetë për të gjitha problemet tona shëndetësore..
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Zgjohuni 100% i çlodhur! Ky frut lufton pagjumësinë dhe përmirëson funksionet e trurit në një minutë

Ky frut, i njohur si quenepa në Puerto Rico, rritet veçanërisht i bollshëm në komunën e Ponce, dhe ka një festë vjetore në atë komunë të njohur si “Festival Nacional de la Quenepa”


Ky frut i mrekullueshëm është i pasur në shumë lëndë ushqyese:Aminoacide,Vitaminë C,Proteina,Vitamina B1, B3, B6 dhe B12,Hekuri,Fibra,Kalcium.Për shkak të sasive të larta në fibra..
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Jozefina Topalli braktis përfundimisht Parlamentin, ja cili është “profesioni” i ri i ish-deputetes

Ish-deputetja e PD Jozefina Topalli, që pas largimit nga partia duket se e shijon dhe shfrytëzon në masmimun lirinë.Larg Kuvendit, debateve nga foltorja e Parlamentit.


Por dhe larg zhurmës së jetës rutinë në Tiranë. Topalli u la jashtë zgjedhjeve të 25 qershorit nga kreu demokrat Lulzim Basha,gjë e cila shkaktoi shumë debat. Vala e debateve dhe sulemve ndaj Bashës.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Atë që s’e bëri Shpend Ahmeti për 4 vjet, e bëri studenti i UP-së për 10 ditë

Profesori i teknologjisë informative në Universitetin e Prishtinës, Blerim Rexha njofton se një nga studentët e tij ka zhvilluar një aplikacion për itinerarin e trafikut urban në Prishtinë.


Postimi i plotë i Rexhës në Facebook:Trafiku urban – Prishtina Bus Stops App.Sot pata kënaqësinë të testoj aplikacionin e zhvilluar në kuadër të temës së diplomës me titull..
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Tmerrohet në mes të natës gruaja në Shëngjin, diçka e papritur i ndodh në shtëpi

Rita Puka, një prej banoreve të zonës së Shëngjinit është terrorizuar natën që lamë pas, pasi disa persona ende të paidentifikuar kanë dhunuar me sende të forta banesën e saj.


Ngjarja është shënuar pas mesnate, në orën 00:50, në Shëngjin.E dëmtuara Puka deklaron se nuk ka patur probleme apo konflikte me persona në mënyrë që të dyshoje tek ndonjë.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

E PABESUESHME / Rrëfimi i fundit i Titos për shqiptarët

Shkrimtari dhe publicisti Milazim Krasniqi mbi zbulimin e testamentit politik të udhëheqësit jugosllav.Do të ishte simpatike dhe e dobishme që ata historianë,politologë e albanologë shqiptarë.


Që e kanë glorifikuar figurën e Titos dhe regjimin komunist jugosllav, t’u rikthehen studimeve të kësaj fushe dhe të kontribuojnë në çmontimin e miteve të rreme për të cilat kanë kontribuar.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Nuk ka gjë më të shëndetshme sesa ilaçet e përgatitura vetë

Nuk ka gjë më të shëndetshme sesa ilaçet e përgatitura vetë.Për opsionet natyrale, zakonisht ilaçet mund t’i përgatisni në shtëpi. Sot do të flasim për hudhrën dhe mjaltin.


Për të gjithë ata që tashmë ende nuk e dinë, hudhra dhe mjalti mund të përzihen bashkë, duke krijuar një preparat të hatashëm për shëndetin.Para së gjithash, duhet të theksojmë se hudhra ka veti të shumta shëruese.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Degjeneron debati në ‘Opinion’/ Mustafa Nano-imamit: ‘Je kokrra e mashtruesit..

Fjalimi i imamit Elvis Naçi në lidhje me marrëdhëniet bashkëshortore (lexo këtu) vijon të jetë në qendër të vëmendjes së publikut dhe mediave. Për të folur në lidhje me këtë çështje.


Naçi ishte i ftuar në emisionin ‘Opinion’ në televizionin ‘Klan’, së bashku me disa të ftuar të tjerë, mes të cilëve opinionisti Mustafa Nano.Por debati mes Naçit dhe Nanos ka degjeneruar në ofendime.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM