LAJMI I FUNDIT: Sapo ndodhi, aksident i rënde, vdes Meta (FOTO)

Një punonjës i policisë së Korçës ka humbur jetën pas humbjen së kontrollit të mjetit ku udhëtonte së bashku me kolegë.Nga të dhënat e policisë së Korçës, mësohet se mjeti tip “Mitsubishi”.


Me targa të policisë ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Fitore.Si shkak paraprak i aksidentit dyshohet të ketë qenë humbja e kontrollit nga ana e drejtuesit Lorent Meta..
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

LAJMI FUNDIT: Vdes Duli në aksident trafiku (Foto)

Një punonjës i policisë së Korçës ka humbur jetën pas humbjen së kontrollit të mjetit ku udhëtonte së bashku me kolegë.Nga të dhënat e policisë së Korçës, mësohet se mjeti tip “Mitsubishi”/


Me targa të policisë ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Fitore.Si shkak paraprak i aksidentit dyshohet të ketë qenë humbja e kontrollit nga ana e drejtuesit Lorent Duli.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

E rëndë, nëna dhe djali 13 vjeç masakrohen me thikë nga lypësi që strehuan në shtëpi

Një djalë ka pranuar vrasjen e një nëne dhe djalit të saj 13-vjeçar në shtëpine e tyre pasi familja e mori si një lypës nga rruga dhe u kujdes për të.Tracey Wilkinson 50 vjeç.


Dhe Pierce Wilkinson 13 vjeç, u qëlluan me thikë për vdekje brënda shtëpisë së tyre në Stourbridge të Anglisë më 30 mars.Aaron Barley 24 vjeç u deklarua fajtor nga Gjykata e Birmingamit për vrasjen e dy personave.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Surprizat e motit! Ja ku pritet të bjerë borë në fundjavë

Ditën e nesërme, të enjten, masa të ngrohta ajrore, përkohësisht do të sjellin përmirësim të motit me kthjellime dhe rritje të temperaturave edhe mbi vlera mesatare.


Nga dita e premte, një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kaloj mbi rajon, ku në orët e pasdites dhe mbrëmjes do të krijoj kushte për mot më të ftohtë dhe reshje shiu.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Deklaratat “bombë” të Lu. Spartak Ngjela: I përfshirë ‘deri në grykë’ një pushtetar i fuqishëm:

Politika amerikane, me ambasadorin në Tiranë, iu përgjigj ashpër krimit shtetëror. Ai në fakt përmendi krimin e rrugës, por jo kot: secili nga ata që përmendi Donald Lu, ka lidhje me një pushtetar të fuqishëm.


Atëherë, si logjikë e këtij rasti; politika amerikane kuptohet se së shpejti do të tregojë lidhjet konkrete midis njerëzve të krimit dhe njerëzve të politikës së lartë të të dy krahëve të politikës shqiptare.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

E Tmerruar flet gruaja e Ballistit: Ehh more Shqiptar, turp te keni ai mund ….

Ballist (Ismail) Morina mund të vetëflijohet në qeli, në rast se drejtësia kroate do të vendosë përfundimisht pro ekstradimit të tij në Serbi.Ky rrëfim vjen nga bashkëshortja e “Ballistit”.


Federica Lo Torto, e cila nëpërmjet një intervistë për “Pasdite në Top Channel”, tregon çdo peripeci të kaluar: dorëzimin e tij, vuajtjet e saj dhe fëmijëve, dhe betejën ligjore dhe politike për mos-ekstradimin e të shoqit në Beograd.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Vajza e Blendi Fevziut feston 2 vjetorin por shikojeni sa luksoze është nga brënda shtëpia e tij

Që kur Alis, vajza e dytë e Blendi Fevziut, erdhi në jetë 2 vjet më parë, për moderatorin e njohur jeta mori rrjedhë tjetër. Plot 13 vjet pas vajzës së parë, Mishel.


Blendi gati-gati i kishte harruar vitet e para si baba. Por ndryshe nga koha me Mishelin, siç ka treguar shpesh moderatori i “Opinion”, me Alis ai ka qenë edhe më pranë, aq sa është përpjekur të shijojë me të çdo moment të rritjes.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

Arsyet pse jo të gjithë mund të konsumojnë kivi, ja kush e ka të ndaluar

Të gjithë e dimë që është një frut shumë i mirë dhe i pasur me vitamina dhe lëndët ushqyese. Por jo të gjithë personat mund ta tolerojnë atë dhe ndaj e kanë të ndaluar ta konsumojnë.


Ja cilët janë ata, sipas “WebMed”.Kategoritë dhe efektet anësoreMos i neglizhoni simptomat që mund të shfaqen pasi keni konsumuar një kivi.Kivi është i shëndetshëm për shumicën e njerëzve kur përdoret si ushqim.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

A po na vrasin ushqimet? Kur të lexoni këtë nuk do t’i hani më kurrë këto 4 produkte

Siguria ushqimore vazhdon të mbetet një nga problemet më madhore shqetësuese në të gjithë botën. Ushqimet e përpunuara po pushtojnë tregjet.Rreziqet shëndetësore që kanosen nga përdorimi i tyre.


Janë shumë të mëdha. Ka një listë ushqimesh që duhet të shmangni patjetër nëse dëshironi të mbroni shëndetin tuaj. Ajo përfshin:Domate të konservuara,Kanaçet me domate të konservuara përmbajnë bisfenol-An.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM

“Po ti e ke tradhtuar gruan”? Përgjigjen e imamit s’e prisnim

Elvis Naçi, imami që ngjalli debat me arsyet e tij, për tradhtinë e burrave ka sqaruar më në fund fjalët, që sipas tij u keqkuptuan. I ftuar në imami u shpreh se fjalët e tij janë kuptuar gabim.


Pasi nuk duhet vetëm gratë të zbukurohen, por “unë e kam thënë për të dy”, u shpreh Elvis Naçi.“Pastërtia, bukuria vlen dhe për mashkullin dhe për femrën. Tradhtia është një nga mëktet më të mëdha.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar poshte:

 

 

 

 

 

 

 

VAZHDIM