LAJMI FUNDIT: Tronditet Zvicrra sapo ndodhi vritet Shqiptari…

Mbrëmë në orët e vona është ekzekutuar me një breshëri plumbash një 36 vjeçar shqiptar nga Kosova, që jeton në Zvicër, i cili kishte pasaportë italiane. Ai është vrarë para garazhës së tij në prani të fëmijëve dhe të dashurës 21 vjeçare me të cilën bashkëjetonte prej kohësh.
Ngjarja ka ndodhur në Fribourg dhe dyshimet e para bien mbi një konflikt që viktima kishte në Kosovë.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Vendosni majat e gishtave në ujë të ftohtë për 30 sekonda dhe zbuloni nëse jeni të shëndetshëm

Thjesht derdhni ujë të pastër në një enë dhe vendosni majat e gishtërinjve në të për të paktën 30 sekonda. Pas kësaj, përfundimisht do të merrni një shenjë të qartë nëse jeni të shëndetshëm ose keni një problem shëndetësor.
Nëse majat e gishtave tuaj kthehen në ngjyrë të bardhë ose blu, ju keni një problem në qarkullimin e gjakut.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

I riu shqiptar që ka bërë mrekulli në Zvicër

I riu shqiptar është i njohur sepse ka shpëtuar disa jetë nga shinat e trenit.Jetën e parë Senati e ka shpëtuar në vitin 16 dhjetor të vitin 2014, ku ka mundur të largojë në sekondat e fundit një të dehur nga shinat e trenit.Ndërsa gjatë ditës së sotme Senati së bashku me Bardh Hazirin janë bërë heronjtë e ditës, pasi kanë shpëtuar nga vdekja një foshnjë e cila kishte rënë në shinat e trenit.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

10 ushqimet e rrezikshme toksike që shkaktojnë kancerin dhe qe kurre nuk duhet ti konsumoni

Margarina përmban yndyrna të cilat nuk janë të lehta për tu tretur, kështu dëmton enët e gjakut dhe rrit nivelin e kolesterolit. Duke konsumuar këtë ushqim artificial, krijoni një barrë toksike në organizëm, duke ndikuar kështu në mëlçi.
Supat e konservuara përmbajnë 890 mg natriumi, sasia e tepruar e të cilit rrit sheqerin në gjak, shkakton stres, dhe ndikon në atakun kardiak.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Të burgosurit në depresion: Na ktheni Milaimin, llafet e tij na shkurtojnë ditën

“Ne të burgosurit në paraburgim por edhe të tjerët në burgim, konsiderojmë se e kemi të nevojshme praninë e Milaim Zekës në burg. Llafet e tija na kanë bërë që dita jonë të mos jetë 24 orë por vetëm 10 orë”, thuhet në peticionin e nisur nga një i burgosur me inicialet M.U.T
Sipas këtij peticioni, Zeka për vetëm 48 orë është bërë personi më i dashur për të burgosurit. Sipas tyre.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Ky fëmijë flinte çdo natë me një gjarpër. Por 11 vjet më vonë, të shohim se çfarë ai u bë…

Ambath është një djalë 11-vjeçar nga Kamboxhia dhe, si shumë fëmijë, ai ka një manar. Por i përkëdheluri i tij nuk është ajo që juve do t’ju duket “e zakonshme”. Kjo është një 18-këmbëgjatë.
Kur Sambath ishte vetëm tre muajsh prindërit e tij gjetën një gjarpër nën shtratin e tij. Pitoni ishte gjithashtu vetëm një fëmijë në atë kohë dhe matet më pak se një këmbë të gjatë.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Të gjitha denoncimet e ish-kryeministrit Berisha që dolën të vërteta

Ja vetëm disa nga statuset e denoncimeve të bandës Rama- Tahiri gjatë viteve të fundit!! sb
1- “Te dhena te reja mbi familjaret kontrabandist dhe trafikant e parelares te Sajmir Shullazit,tezaket Habili dhe perdorimin e vetures zyrtare te tije,me targe AA003GB. Me 01.10.2013 Florian Habilaj eshte proceduar penalisht ne Vlore per Heqje te paligjshme te lirise.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

“Po bëhen përpjekje për të rrethuar Turqinë nga brenda dhe jashtë”

“Erdoğan: “Po bëhen përpjekje për të rrethuar Turqinë nga brenda dhe nga jashtë. Ata që janë mësuar me Turqinë e vjetër të mjeruar, nuk u pëlqen një vend ambicioz, vizionar dhe i fortë, nuk u pëlqen një Turqi e fortë”
ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Taiyyip Erdoğan, në një fjalim të mbajtur në takimin me prefektët në rezidencën presidenciale në Ankara.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Shpërthen Haradinaj: Do t’i kryejmë detyrat, ose do të shkojmë në shtëpi

“Unë po punoj në çdo sekondë, në çdo minutë dhe çdo orë me e zbatuar qeverisjen për Kosovën, sepse po ndodhi ajo që është paraparë që është e shkruar në Kushtetutë, në ligje, në detyra të kryetarit të qeverisë, në detyra të kryetarit të komunës, besoni që ky vend mundet me u bërë i zhvilluar dhe me qenë i pasur. Besoni se në këtë vend mundemi me mbetur pa njerëz që na duhen për punë, pra mundet me u zhdukur papunësia në Kosovë.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Eksklusive: Flet gruaja që kërkoi kokën e Miloshevicit. Ai nuk ka vdekur ai gjendet në…

Kryeprokurorja e ICTY ne Hagë Louise Arbor njofton aktakuzën kundër Sllobodan Millosheviçit për krimet e kryera në Kosovë (27 maj 1999).
Znj. Louise Arbor nga Kanadaja ish-kryeprokure e pare e Gjykates nderkombëtare per krime ne “Jugosllavi” me seli në Hagë pas 18 vitesh flet per Miloshevicin dhe krimet serbe ne Kosovë. Luis Arbour sot përfaqësuese special e sekretarit te pergjithshem te OKB-së për Migracionin.


Mos e humb, kliko poshte per te vazhduar