Trafiku i drogës, Berisha zbulon emrin e një tjetër ish ministri të implikuar me Habilajt

Ish kryeministri Sali Berisha denoncoi një tjetër ish ministër të kabinetit Rama, i cili sipas demokratit është i përfshirë njëlloj si ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.Berisha ka folur për ish ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, si personi i besuar i Edi Ramës, i cili e ka urdhëruar që në qendrën e radarëve të vendit të lejojë dorën e trafikantëve.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Veç një ditë pas dasmes madhështore, Labi bëhet horë – Shikojeni se çka i publikuan në Facebook

Labi e Qendresa, e kanë hedhur hapin më të madh në jetë. Madje, së shpejti do të bëhen edhe prindër.Një lum urimesh po rrjedhin prej dy ditësh për çiftin e ri. Urime, fjalë të bukura dashamirëse, foto…E, aktorja Flutra Gashi, ka reaguar ndryshe.Aktorja e njohur po e sheh nga një kënd tjetër dasmën e Labit, transmeton “Kosovarja”.Ajo nuk është treguar edhe aq dashamirëse. Pse?


Mos e humb, kliko poshte per me teper

“Mos lejoni formimin e Ushtrisë së Kosovës, do tua shohim sherrin”

“Ne tashmë e kemi parë kush janë shqiptarët nga Kosova ata janë të përfshirë në aktet e terrorizmit, trafikut të drogës dhe trafikimit të qenieve njerëzore.
Nëse Evropa e bën një gjë të tillë, ky do të ishte gabimi i dytë kur ata e njohën pavarësinë e Kosovës të shpallur njëanshmërisht”, ka thënë Ivashov për mediat ruse.Ivasov ishte në Hagë si një dëshmitar në gjyqin e Millosheviçit.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Një qytet të tërë i mbuluar me shkumë! ‘Ofelia’ tmerron britanikët

Stuhia ‘Ofelia’ ka shkaktuar disa fenomene të rralla ne Britani, duke përfshirë diellin e kuq dhe qindra zogj që fluturonin rreth e rrotull në qiell pak para goditjes së stuhisë.
Por pamjet nga Cleveleys, Lancashire, kanë treguar një tjetër ngjarje të çuditshme – një qytet të tërë i mbuluar me shkumë.Për shkak të erërave të fuqishme dhe shkumës së detit.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Humbi 12 kilogramë në vetëm 14 ditë, e gjitha falë kësaj diete të mahnitshme!

Ja çfarë duhet të hani për këtë dietë:Dita 1: Shtrydheni lëngun e limonit në një gotë ujë. Pijeni 3 herë në ditë shoqëruar me ushqimin tuaj të rregullt.Dita 2: Lëng limoni me nga 2 limona në 500 ml ujë. Një gotë do e pini në mëngjes esëll dhe gotën e dytë do e pini pas darkës.
Dita 3: Përsërisni ditën e parë.Dita 4: Përsërisni ditën e dytë.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

LAJMI FUNDIT / Mbyllet kufiri Shqipëri–Greqi

Ditën e nesërme kufiri mes Shqipërisë dhe Greqisë do të mbyllet për 24 orë.
Shkak është bërë greva e doganierëve grekë, të cilët kërkojnë përmirësime të kushteve të punës nga ana e qeverisë së tyre.Federata e Doganave të Greqisë, në një njoftim të saj sqaron se greva 24 orëshe do të zgjasë deri të premten, 20 tetor.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

LAJMI I FUNDIT: Policia nis arrestimet e mëdha, ja kë arrestoj para pak minutave

Dhjetë persona janë arrestuar në Francë, nën dyshimin për planifikim të vrasjes së politikanëve.
Policia antiterroriste arrestoi të dyshuarit e moshës ndërmjet 17 dhe 25-vjeç, në kuadër të hetimeve mbi të djathtët ekstremë.Televizioni francez M6 njofton se të arrestuarit planifikonin sulme ndaj politikanëve francezë, por edhe ndaj xhamive.Personat janë arrestuar në lagjen veriore të Parisit.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Ky është lajmi i fundit për vrasjen e Aulon Zekës

Gjykata Themelore e Prishtinës u ka vazhduar edhe për dy muaj masën e paraburgimit dy të dyshuarve të mitur, për vrasjen e 16 vjecarit Aulon Zeka.
G. H. i moshës së njëjtë me viktimën Aulon Zekën, dhe R. G., 15 vjeçare, do të qëndrojnë edhe për dy muaj të tjerë në paraburgim, si të dyshuar për vrasjen me katër plumba që tronditin kryeqytetin muajin që shkoi.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Aktorja e bënë hor Labin: O pus, a mos e ke ba edhe dasmen me sponzor, para pak kohe u ankove që s’ki pare

Labi e Qendresa, e kanë hedhur hapin më të madh në jetë. Madje, së shpejti do të bëhen edhe prindër, shkruan “Kosovarja”. Një lum urimesh po rrjedhin prej dy ditësh për çiftin e ri. Urime, fjalë të bukura dashamirëse, foto…E, aktorja Flutra Gashi, ka reaguar ndryshe. Aktorja e njohur po e sheh nga një kënd tjetër dasmën e Labit.


Mos e humb, kliko poshte per me teper

Po nuk u sigurua një mushkëri e re për të, Arta 16 vjeçe do të vdesë

Arta e sëmurë rëndë, ka në Instagram rreth 25 mijë ndjekës. Ndoshta popullariteti i saj ndihmon që në ditët e ardhshme të sigurohet një mushkëri e re për të. E kjo sigurohet vetëm në rast se njerëzit të cilëve u ka vdekur dikush nga familja, përcaktohen që mushkërinë e tij/saj ta dhurojnë që të mund të jetojë Arta.Iniciativa që u lansua dje në Zvicër, për stimulimin e dhurimit të organeve për transplantim.


Mos e humb, kliko poshte per me teper